Téma práce na měsíc březen - předškoláci

Nabízíme Vám tipy na společné vzdělávání doma - dle Vašich možností. Přílohy a pracovní listy naleznete v Informacích pro rodiče - soubory ke stažení

             Téma na březen

Rostliny a jejich životní cyklus

·        Začíná měsíc březen – předjaří, budou nás zajímat rostlinky, které se probouzí ze zimního spánku.

·        Víme, že rostlina je vše, co roste (stromy, keře, květiny, zelenina, tráva, houby). Zkuste společně vyhledat v knížkách, encyklopediích, atlasech, ale i na vycházkách poznávat a zkusit pojmenovávat rostliny.

·        Pojmenujte také všechny jejich části, zkuste určit, jaké jsou jejich funkce (např. proč květy voní, k čemu jsou listy, proč jsou důležité v přírodě včely….)

·        Zajímavý je pokus se zeleninovými odřezky, které se dají naklíčit na tác s vatou. Také si děti mohou vyzkoušet klíčení semínek, které v průhledné folii přilepíme na okno(viz. foto v příloze).

·        Děti také mohou dostat na starost péči o pokojové rostliny (s dopomocí rady rodiče, mohou květiny zalévat a pozorovat jak se jim daří).

·        Básničkou „V zahradnictví“ si procvičíte paměť a také správnou výslovnost (viz. příloha).

·        Máme zde také pracovní listy, na kterých si procvičíte motoriku ruky, nezapomeň na správné držení tužky (viz. příloha).

·        Společně můžete také tvořit jarní kytičky (lepení, otiskování barev pomocí vidličky).

 

·        Nakonec si společně přečtěte příběh zakončený písničkou (děti vyprávějí, o čem to bylo, zkuste si zazpívat podle not).

Fotogalerie k tomuto článku

Eva Richtrová | 04.03.2021 v 15:07